WIEDZA

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, publikacjami oraz literaturą dotyczącą budownictwa energooszczędnego

Politechnika Krakowska wśród najlepszych uczelni świata

Data: 03.07.2018

Politechnika Krakowska znalazła się w prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni świata – QS World University Ranking. Oprócz PK na liście jest 13 szkół wyższych z Polski. 
Ranking tworzony jest przez brytyjską firmę Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Zestawienie powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań oraz liczba studentów i pracowników z zagranicy.
W tym roku spośród polskich uczelni, w rankingu QS znalazły się tylko: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Śląski.
QS World University Ranking zdominowały uniwersytety amerykańskie, które zajęły cztery pierwsze pozycje. Najlepszy jest Massachusetts Institute of Technology (MIT), a za nim plasują się: Stanford University, Harvard University i California Institute of Technology (Caltech). Na piątym miejscu znalazł się brytyjski Oxford.
Ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multira. W tym roku znalazło się w nim ok. 1000 uczelni.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

Artykuł. Link 1.

 

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego
ul. Lea 114, pokój 420
30-133 Kraków

Kontakt

tel. 12 628 31 23
kom. 797 401 110

e-mail: mcbe@pk.edu.pl

MCBE