Wydarzenia

JAKOŚĆ POWIETRZA A EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA – MAŁOPOLSKA 2018

Serdeczie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji „Jakość powietrza  a efektywność energetyczna – Małopolska 2018”, organizowanej przez Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego – jednostkę Politechniki Krakowskiej.

Jakość powietrza stanowi bardzo ważne zagadnienie z punktu widzenia zdrowia i życia człowieka, a zjawisko pojawiających się w nim szkodliwych substancji coraz bardziej się nasila, zwłaszcza w środowiskach miejskich. Niebagatelną rolę w tym obszarze odgrywa nadmierna energochłonność w takich sektorach jak budownictwo oraz transport.

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej – chcąc włączyć się
w poszukiwania możliwości poprawy stanu środowiska – organizuje na Politechnice Krakowskiej
II Międzynarodową Konferencję pod nazwą „Jakość powietrza a efektywność energetyczna – Małopolska 2018”.

Konferencja, która odbędzie się w dniach 11 i 12 października br. i jest poświęcona wymianie myśli naukowej na podstawie doświadczeń samorządów, przedsiębiorstw oraz przedstawicieli nauki,
w zagadnieniach dotyczących wpływu efektywności energetycznej na jakość powietrza. Celem Konferencji będzie wypracowanie nowych rozwiązań oraz doskonalenie dotychczasowych metod zmierzających do osiągnięcia jak najwyższej jakości powietrza, którym oddychamy – między innymi przez poprawę efektywności energetycznej sektorów budownictwa i transportu.

Szczegóły konferencji zostaną opublikowane niebawem.

Climathon Kraków 2018 – Kreatywnie dla Klimatu

🌍 Kreatywnie dla Klimatu to cykl szkoleń i wykładów z dziedziny edukacji ekologicznej, którego finałem jest Climathon Kraków 2018. Climathon, to 24-godzinne wydarzenie, w ramach którego z Twoim udziałem zostaną wypracowane rozwiązania na rzecz ochrony klimatu. Organizatorem jest Fundacja Aeris Futuro.

🖋️ REJESTRACJA:
http://bit.ly/DlaKlimatu

➡️ W ramach projektu – w trakcie pracy on-line, warsztatów oraz wykładu – przygotujemy Cię do Climathonu 2018. Planowane wydarzenia są okazją do poznania ciekawych ludzi, pasjonatów takich jak Ty! W trakcie warsztatów poprzedzających Climathon możesz nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz zawodowe. Jeśli Twój projekt okaże się najlepszy, wspólnie zrealizujemy go i wdrożymy w przestrzeni miejskiej!

➡️ Jesteś zainteresowany ochroną środowiska, ekologią, racjonalną gospodarką bez szkody dla przyrody? Przyjdź! Dla zwycięzców tegorocznej edycji Climathonu przewidziana jest nagroda pieniężna!

🖋️ DOŁĄCZ JUŻ DZIŚ!
http://bit.ly/DlaKlimatu

❗ ZAPRASZAMY NA:

🔔 Wykład pt. „Kreacje dla klimatu”, który będzie miał miejsce podczas konferencji pt. Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami. Odbędzie się on w jednym dniu (pomiędzy 18-19 września 2018 r.) w Muzeum Armii Krajowej przy ul. Wita Stwosza 12. Podczas wykładu zostanie przedstawiona koncepcja Climathonu 2018. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Open Eyes Economy On Tour. Organizatorem jest Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk.

🔔 Dwa kilkugodzinne szkolenia pt. „Creative Startup for climate” – szkolenia odbędą się na krakowskich uczelniach: UEK (we współpracy z Katedrą Technologii i Ekologii Wyrobów) oraz AGH (we współpracy z Kołem Naukowym Kadra na Wydziale Zarządzania). Szkolenia będą szansą na zdobycie cennej wiedzy dotyczącej m.in. technik budowy silnego i kreatywnego zespołu, a także wyzwań związanych z działalnością startupów. W trakcie szkoleń przekażemy szeroką wiedzę z zakresu zmian klimatu i ochrony środowiska naturalnego. W ten sposób otworzymy przed uczestnikami możliwość przemyślanego i skutecznego udziału w Climathonie 2018 w Krakowie. Będzie to również doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz zawodowych. Dokładny termin i miejsce szkoleń zaprezentujemy niebawem.

🔔 Pracę zdalną (e-learning), który składać się będzie z mentoringu on-line, webinaru oraz pracy własnej – każdy uczestnik otrzyma wiedzę niezbędną do tego, aby móc stworzyć projekt służący ochronie klimatu – czyli projekt, który będzie miał szansę na nagrodzenie podczas Climathonu!

⏳ Finał Climathonu 2018, który odbędzie się 26-27.10.2018 r., czas trwania: 24 godziny, miejsce: Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Climathon jest międzynarodowym wydarzeniem dotyczącym zmian klimatu, które odbywa się jednocześnie w wielu miastach na całym świecie.

🖋️ REJESTRACJA:
http://bit.ly/DlaKlimatu

Zapraszamy do udziału!
——
Kontakt z organizatorami:
Joanna Mieszkowicz – telefon: 693 589 391, e-mail: jmieszkowicz@aerisfuturo.pl
Wojciech Przywała – telefon: 730 326 423, e-mail: wprzywala@aerisfuturo.pl
——

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Więcej szczegółów:

https://www.facebook.com/events/141432420040343/

Forum Inteligentnych Specjalizacji: 26-27 września 2018 r.

Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska, Województwo Małopolskie i Urząd Miasta Tarnowa zapraszają do udziału w międzynarodowej konferencji.

Forum Inteligentnych Specjalizacji to dwudniowe wydarzenie, które odbędzie się w Tarnowie (I dzień) i Krakowie (II dzień) będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń sektora nauki i biznesu. Podczas forum odbędą się panele dyskusyjne poświęcone m.in.:

  • wdrażaniu i wykorzystywaniu innowacyjnych pomysłów w biznesie
  • sektorowi nowoczesnych usług biznesowych
  • budowaniu platformy współpracy międzynarodowej w obszarze badawczym i inwestycyjnym
  • trendom w sektorze energetycznym – S2B
  • regulacjom KE w obszarze energii
  • budownictwu energooszczędnemu
  • Blockchain Energy

Przedsiębiorcy będą mieli szansę na odbycie spotkań z zagranicznymi kontrahentami, naukowcami i nawiązania międzynarodowych kontaktów w sferze biznesowej i badawczej.

Forum będzie także świetną okazją do zapoznania się z najbardziej innowacyjnymi produktami/usługami małopolskich przedsiębiorców.  Podczas gali “Tarnowska Innowacja” (26 września) oraz Innowator Małopolski edycja 12 (27 września), zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursów.

Szczegóły: www.fismalopolska.pl

Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego
ul. Lea 114, pokój 417
30-133 Kraków

Kontakt

tel. 12 628 31 23
kom. 797 401 110

e-mail: biuro@mcbe.pl

MCBE