Wiedza

Zapraszamy do zapoznania się z artykułami, publikacjami oraz literaturą dotyczącą budownictwa energooszczędnego

Politechnika Krakowska wśród najlepszych uczelni świata

Politechnika Krakowska znalazła się w prestiżowym zestawieniu najlepszych uczelni świata – QS World University Ranking. Oprócz PK na liście jest 13 szkół wyższych z Polski.
Ranking tworzony jest przez brytyjską firmę Quacquarelli Symmonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. Zestawienie powstaje w oparciu o sześć kryteriów: reputacja w środowisku akademickim, prestiż wśród pracodawców, stosunek liczby wykładowców do liczby studentów, liczba cytowań oraz liczba studentów i pracowników z zagranicy.
W tym roku spośród polskich uczelni, w rankingu QS znalazły się tylko: Politechnika Krakowska, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska, Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Gdański i Uniwersytet Śląski.
QS World University Ranking zdominowały uniwersytety amerykańskie, które zajęły cztery pierwsze pozycje. Najlepszy jest Massachusetts Institute of Technology (MIT), a za nim plasują się: Stanford University, Harvard University i California Institute of Technology (Caltech). Na piątym miejscu znalazł się brytyjski Oxford.
Ranking QS jest jednym z czterech najważniejszych światowych rankingów edukacyjnych obok Times Higher Education, Rankingu Szanghajskiego oraz U-Multira. W tym roku znalazło się w nim ok. 1000 uczelni.

Logo mcbe
Logo Funduszy Europejskich - Wiedza Edukacja Rozwój